Wystawa Marty Nadolle „Ona nie wytrzyma tutaj latem”
- Sztuka
- Muzeum Niepołomickie, ul. Zamkowa 2, 32-005 Niepołomice
Prace laureatki Paszportów Polityki 2023 w kategorii Sztuki wizualne będzie można oglądać przez całe wakacje w Muzeum Niepołomickim.
Szczegóły wydarzenia
-
30.06.2024
-
30.06.2024 - 31.08.2024
-
Muzeum Niepołomickie, ul. Zamkowa 2, 32-005 Niepołomice
Chcesz skorzystać z atrakcji?
W swojej twórczości Marta Nadolle przetwarza tradycję weduty (pejzażu miejskiego) przeplatając ją z inspiracjami czerpanymi ze sztuki ludowej. Zestawiając te zgoła sprzeczne tendencje przekracza podział na centrum i peryferia, publiczne i prywatne, gdzie wielkomiejskie narracje łączą się z intymnym rękodziełem i folklorem. Nadolle jest weducistką emocjonalnego pejzażu metropolii, w którym ludność współczesnych miast coraz rzadziej żąda chleba i igrzysk. Zamiast tego w nieśmiałym pragnieniu słychać wołanie o prawdziwą bliskość i odrobinę emocjonalnego spokoju.
Marta Nadolle ur. 1989, mieszka i pracuje w Warszawie (PL). Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2014 r uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego oraz pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Media, w których się porusza to malarstwo, rzeźba, haft, patchwork i mozaika. Laureatka Paszportu Polityki 2023 w kategorii Sztuki wizualne.
Wystawa Marty Nadolle „Ona nie wytrzyma tutaj latem”
30 czerwca – 31 września 2024 r.
WERNISAŻ
30 czerwca godz. 16.00
Muzeum Niepołomickie, ul. Zamkowa 2, 32-005 Niepołomice
Informacje o biletach i godzinach otwarcia: https://muzeum.niepolomice.pl/zaplanuj-wizyte
Organizatorzy: Muzeum Niepołomickie i Galeria Leto
Wybrane dla Ciebie
Proponowane wydarzenia